5 zdravých tipov, na ľahké jedlá po tréningu

5 zdravých tipov, na ľahké jedlá po tréningu

V prípade, že viete, že pôjdete hodinu po tréningu spať, nemali by ste skonzumovať veľké množstvo jedla, ako bežne po tréningu počas dňa. Môže vám to spôsobiť nadúvanie alebo pocit ťažkého žalúdka počas spánku. Namiesto toho máme pre vás hneď niekoľko tipov na zdravé a ľahké jedlá po tréningu.

1. Banán s arašidovým maslom

Už ste si niekedy dali banán spolu s jednou či dvoma lyžicami arašidového masla? Ak nie, vyskúšajte to. Uistite sa však, že prijímate 100% arašidové maslo alebo arašidové maslo s proteínom a nie sladké orieškové nátierky, ktoré sú plné jednoduchých sacharidov. Pomocou arašidového masla do tela doplníte zdravé tuky a esenciálne bielkoviny. Banán je výborný zdroj sacharidov a minerálov, ako draslík a magnézium, ktoré ste v priebehu tréningu vylúčili formou potu.

2. Pečené batáty s vajíčkom

Chvíľu to síce potrvá, kým upečiete batáty, no určite to stojí za to. Batáty a vajíčka sú skvelou kombináciou, pokiaľ chcete snack s vysokou biologickou hodnotou. Táto hodnota určuje, koľko gramov vlastných bielkovín môže vaše telo vyprodukovať z doplnenej potraviny. Vajíčka sú už štandardne považované za výborný zdroj bielkovín aj na nočné jedenie. Môžete si ich pripraviť na mnohé spôsoby, ako varené vajíčka, volské oko alebo praženicu.

3. Grécky jogurt s lesným ovocím

Grécky jogurt obsahuje mnoho bielkovín s minimom tuku a lesné ovocie ako napríklad maliny, jahody alebo čučoriedky, či už mrazené alebo čerstvé, obsahujú len minimum kalórií a sacharidov a tiež veľa antioxidantov. Ak ste po tréningu hladní, vyskúšajte túto kombináciu.

4. Cottage cheese so zeleninou

Biely cottage cheese obsahuje veľa proteínov, ale aj leucínu. Táto aminokyselina podporuje syntézu bielkovín po cvičení. Ku cottage cheesu si môžete nakrájať mrkvu alebo uhorku a proteínový snack pred spaním je na svete.

5. Quinoa šalát

Jedným z najlepších vegánskych zdrojov proteínu je quinoa. 100 g quinoy obsahuje okolo 15 g proteínu. V prípade, že chcete zvýšit množstvo proteínu v strave, tak ju zamiešajte s fazuľou a hráškom. Pre lahodnejšiu chuť pridajte aj vašu obľúbenú zeleninu.

Foto: unsplash.com