Ako na organizovanie času? Plánovanie úloh začnite už od rána

Ako na organizovanie času? Plánovanie úloh začnite už od rána

Ak pracujete z domu, najťažšou vecou je začať. Jeden skvelý trik je plánovanie úloh večer pred ďalším pracovným dňom. Ak si naplánujete ráno telefonát s klientom alebo prácu na dôležitom projekte je pravdepodobnejšie, že ráno nezaspíte a budete produktívnejší.

Vytvorte si vlastné rutiny

Sebadisciplína je veľmi dôležitá. Ak si nastavíte denný plán, vaša produktivita bude väčšia. Výhodou práce z domu je, že si do svojho harmonogramu môžete pridať nie len pracovné aktivity ale aj oddychové. Skúste si pomedzi prácu naplánovať pár minút na prechádzku, čítanie či krátky spánok, ktorý vás osvieži.

Ak pracujete z domu, pomôžte si nástrojmi

Pri práci z domu je potrebné využívať aspoň niekoľko základných nástrojov a aplikácií. Slack, Google Hangouts či Skype vám pomôžu zostať v spojení či už s klientmi alebo spolupracovníkmi. Sú menej formálne a komunikácia je zvyčajne rýchlejšia ako pri e-maily.

Vyhnite sa neustálym prerušeniam

Ak okrem svojej práce menežujete tím ľudí, je dôležité mať vyhradený čas a miesto čisto len pre vaše úlohy a potom pre menežovanie vašich zamestnancov. Ak ste v tom isto priestore alebo ste stále prístupný na mobile zamestnanci vás môžu neustále vyrušovať počas vášho workflow. Tak budete neustále vytrhnutý z jednej úlohy a ponorený do druhej, čo je jedným z najväčších zabijákov produktivity.

Foto: unsplash.com