Význam mena Dávid – čo všetko by ste o ňom mali vedieť

Význam mena Dávid – čo všetko by ste o ňom mali vedieť

Dávid je subjektívny. Toto mužské meno má hebrejský pôvod a v preklade znamená „miláčik“. Toto biblické meno patrí na našom území medzi populárne a nositeľov oslovujeme aj Dávidko, Dado, Dadko. Dávidovia, ktorí majú meniny 30. decembra, sa radi predvádzajú, túžia po ocenení a majú sklon k výstrednostiam.

Dávidovia sú aj dosť nedôverčiví, a tak často niekam unikajú. Ich priateľstvo nie je trvalé, neradi sa stretávajú s tými istými ľuďmi. Majú egocentrické sklony a neobjektívne názory, no ak im porozumiete, sú nežní a prístupní. Zdravie Dávidov nesie vplyv ich totemov – koňa a pŕhľavy. Na jednej strane majú skutočne „konskú“ vitalitu, na druhej strane ich zdravie zavše „pŕhlia“ drobné neduhy. Môžu mať problémy s krvným tlakom a sklon k nadváhe. Dávidov ovplyvňuje Mesiac. Ich šťastné farby sú biela, krémová a modrá. Ochranné rastliny rumanček a jazmín, ochranné kamene nefrit a rubín.

Pôvod a význam

Dávid je meno biblické s hebrejským pôvodom. Vo význame znamená miláčik, náčelník.
Ženský tvar mena Dávid je Dávida.

Prezývky

Dávidko, Dado, Dadko

Astrologický význam mena Dávid

Menu Dávid vládne Merkur s Mesiacom, teda mesiace, ktoré mu do života vybavili kombináciu inteligencie a hlbokého citu. Nositelia mena Dávid sú silné osobnosti, ktoré sa len tak niečoho nezľaknú. Ak sa správajú k ostatným bezohľadne, je potrebné ich trošku usmerniť.

Numerológia mena Dávid

Meno aj priezvisko človeka má svoje numerologické číslo, ktoré ovplyvňujú život jednotlivca svojimi vibráciami. Numerologickým číslom pre Dávida je 22. Číslo 22 nepodniká len pre seba, ale i pre ostatných. Je to veľké číslo, schopné zvládnuť veľmi zložité situácie, nechá sa však zaslepiť hĺbkou a významom svojho cieľa. Ich činy riadi inšpirácia a talent a často im pomôžu k veľkému ohlasu, že sa v nich skrýva génius.

Po citovej stránke to je trošku horšie, často totiž obetujú život svojmu dielu a nedokážu ho zdieľať s niekým, kto ich v tomto diele nemôže alebo nedokáže nasledovať. Číslo 22 je číslo výnimočnej bytosti. Pre mnohých predstavuje veľké napätie, že radšej žijú na jeho nižšej úrovni, teda ako štvorky.

Foto: unsplash.com