3 tipy na zdravé raňajky bohaté na vlákninu, ktoré si zamilujete

3 tipy na zdravé raňajky bohaté na vlákninu, ktoré si zamilujete

Len málokto z nás ma čas na zdravé stravovanie. Je však dôležité, základ je bohatá a vyvážená strava. Nikdy nie je neskoro začať! Máme pre vás hneď niekoľko overených receptov, ktoré si, trúfame tvrdiť, jednoducho zamilujete.

Müsli, ktoré nespí

Výhodou takýchto raňajok je, že sa pripravia samy, kým vy si v perinách ešte pokojne odfukujete. V prípade, že si chcete vziať müsli ráno so sebou, najideálnejšie by bolo pripraviť si všetky ingrediencie priamo do uzatvárateľnej nádoby, po ktorú sa ráno len načiahnete a môžete vyraziť. Ak si však müsli chcete zjesť v pohodlí domova, odporúčame si ho vytiahnuť z chladničky hneď po zobudení, aby nebolo príliš studené.

Čas prípravy: 5 minút plus čas na odstátie. Ideálne je, keď to postojí cez noc.

Potrebné ingrediencie: 50 g ovsených vločiek, 1,5 čajovej lyžičky chia semiačok, 100 ml mlieka alebo rastlinného mlieka, 5 PL bieleho jogurtu, 1 – 2 PL medu alebo javorového sirupu.

Raw pohánková kaša

Pohánka je podobne ako quinoa, pšeno alebo chia semiačka jedna zo superpotravín, ktorá dodáva množstvo energie. Je veľmi zdravá, výborne zasýti, obsahuje mnoho proteínov, vitamínov a vhodná je tiež aj pre celiatikov. Ak ju pripravíte bez varenia, zachováte si tak viac cenných látok.

Čas prípravy: 10 minút plus čas namáčania (minimálne dve hodiny, ideálne počas noci)

Potrebné ingrediencie: 150 g pohánkových krúp, 50 g vlašských orechov, 150 ml vody, 2 PL medu alebo javorového sirupu, 1 jablko, polovička ČL škorice + na posypanie a obľúbené ovocie na ozdobenie.

Domáca granola s jogurtom a čučoriedkami

V prípade, že máte radi na raňajky chrumkavé müsli, najľahšie je pripraviť si doma rýchlu granolu. Ak si ju pokrájate na pásiky, poslúži vám ako čerstvá domáca müsli tyčinka. Na raňajky je najchutnejšia spolu s jogurtom a čerstvými čučoriedkami.

Čas prípravy: 10 minút plus 15 minút na odstátie

Potrebné ingrediencie: 6 PL ovsených vločiek, 1 PL slnečnicových semiačok, 1 PL sušených brusníc, 2 PL medu, 400 g bieleho jogurtu, 50 g čerstvých alebo rozmrazených čučoriedok.

Foto: unsplash.com