Ako zvýšiť svoju produktivitu, ak pracujete v kancelárii?

Ako zvýšiť svoju produktivitu, ak pracujete v kancelárii?

Práca v kancelárii je pre mnohých ľudí najlepšia práca. Fyzicky sa pri nej nenarobíme, avšak ako každá práca, aj práca v kancelárii má svoje negatíva.

Ako zvýšiť svoju produktivitu, ak pracujete v kancelárii?
Ako zvýšiť svoju produktivitu, ak pracujete v kancelárii? (zdroj: unsplash.com)

Ako ale zvýšiť svoju produktivitu, ak pracujete v kancelárii?

Zvýšte výkon svojho počítača

Ak chcete zvýšiť svoju produktivitu, odporúčame vám zvýšiť výkon svojho počítača, či notebooku. Práve výkonnejší počítač, či notebook zefektívnia vašu prácu a tým pádom prispievajú aj k zvýšeniu vašej produktivity.

Ak používate počas pracovnej doby aj tlačiarne, majte v nich kvalitné tonery, ktoré vám nebudú komplikovať tlač. Aj kvalitné tonery Epson do tlačiarní Epson dokážu zvýšiť produktivitu, ak sú kvalitné a nespôsobujú problémy pri tlači.

Vytvorte si systém v plnení úloh

Pre zvýšenie produktivity je nutné vytvoriť si systém v plnení úloh. Skákanie z jednej úlohy k druhej môže viesť k výraznému poklesu produktivity. Používajte preto zápisník, či diár na zapisovanie jednotlivých úloh a až po splnení jednej sa púšťajte do druhej. Takéto postupné plnenie úloh výrazne ovplyvní vašu produktivitu, avšak pozitívne a nie negatívne.

Vôbec sa nebojte zapisovať si jednotlivé úlohy do zápisníka, diára. Pri práci v kancelárii sa to vyslovene odporúča.

Meňte polohy

Počas pracovnej doby v kancelárii je potrebné meniť polohy. Práve bolesti hlavy, krku, či krížov výrazne vplývajú na pokles produktivity. Ak máte zlú stoličku, poproste zamestnávateľa o kúpu kvalitnejšej ergonomickej pomôcky.

Robievajte si prestávky a po každej polhodine sa postavte a rozcvičte svoje stuhnuté telo. Každý zamestnávateľ investujte do najkvalitnejších počítačových programov, najkvalitnejších tonerov Xerox do Xerox tlačiarní, ale investovať by mal aj do ergonomického kancelárskeho nábytku. Ten pozitívne ovplyvňuje výkonnosť, produktivitu zamestnancov.

Komerčný článok