5 najkrajších dovolenkových destinácii na svete

5 najkrajších dovolenkových destinácii na svete

Ponúkame vám nahliadnuť spolu s nami na najkrajšie miesta našej planéty. Nechajte sa inšpirovať a vyberte si svoju dokonalú a nezabudnuteľnú dovolenku.

Maledivy

Maledivy sú súostrovie, ktoré je možno tým najkrajším miestom na našej planéte. Ponúka maximálnu čistotu, exotickú prírodu a samozrejme kryštálové lagúny, ktoré tvoria tropický svet farieb. Určite musíte preskúmať podmorský život, korálové rybky, murény, menšie druhy žralokov, manty, chobotnice, korytnačky, raje či barakudy. Navštívte napríklad mestá ako je Kandooma, Cocoa, Kudarah či Ihuru.

Thajsko

Ak chcete vyraziť do juhovýchodnej Ázie a hľadáte najkrajšie miesto pre vašu dovolenku, určite navštívte Thajsko. Čaká tam na vás priezračné more, biele pláže a samozrejme aj výborná kuchyňa. Vďaka dovolenke v Thajsku budete mať nezabudnuteľné a neopakovateľné zážitky. Krajina úsmevov si získa srdce každého milovníka cestovania. Odporúčame vám len tie najlepšie letoviská ako je napríklad Pattaya, Ko Samui alebo Phuket.

Kuba

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku na Kube, tak zistíte, ako sa dokáže krásne pohrať so všetkými vašimi zmyslami. Vôňa cigár, chuť kubánskeho rumu, šum mora, staré autá a tiež svojrázny ruch. Na Kube je jednoducho atmosféra, akú inde nenájdete. Ľudia na Kube najčastejšie vyhľadávajú dovolenkové destinácie ako je napríklad Varadero, Matanzas, Cayo Coco, či hlavné mesto Havana.

Tanzánia – Zanzibar

Jedným z najkrajších afrických ostrovov je Zanzibar. Ak ste milovníci odpočinku, tak si tu prídete na svoje hlavne vďaka kvalite pláží, prehriatemu Indickému oceánu s vhodnými podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Je tu i špičkový servis miestnych hotelových komplexov. V Zanzibare sú slávne plantáže s korením ako je napríklad klinček a škorica. Odporúčame vám navštíviť dovolenkové destinácie ako sú Nungwi, Pwani Mchangani alebo Jambiani.

Mexiko

Mexiko je atraktívnou tropickou destináciou strednej Ameriky. Táto krajina je preslávená svojou vynikajúcou kuchyňou, nádhernými plážami s bielym pieskom a množstvom ojedinelých prírodných krás a starovekých pamiatok. Najlepšími letoviskami sú Cancún, Mayská riviéra a Playa del Carmen.

Foto: unsplash.com